• شنبه تا چهارشنبه عصرها
  • تلفن نوبت دهی ۰۴۱-۳۵۵۳۳۴۸۵ ، ۰۴۱-۳۳۲۰۴۸۱۸
  • ایمیل dr.abdollahifard@gmail.com

بیوگرافی پزشک

دکتر داریوش عبدالهی فرد
متخصص: ارتوپدی،

فلوشیپ: آرتروسکوپی و آرتروپلاستی (زانو)

حوزه تخصصی: ارتوپدی، زانو، جراحی های فوق تخصصی زانو، ترمیم رباط، ACL و PCL، تعویض مفاصل زانو و لگن و جراحی های استخوان

محل اخذ مدرک تحصیلی: دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دوره‌های فلوشیپ از دانشگاه بازل سوئیس و مونیخ آلمان

۱. دوره فلوشیپ آرتروسکوپی و آرتروپلاستی ، زاناکلینیک مونیخ آلمان ۲۰۰۴

۲.دوره فلوشیپ آرتروسکوپی و آرتروپلاستی و جراحی های پیشرفته اورتوپدی دردانشگاه بازل سویس۲۰۰۶

۳.دوره ریویژن آرتروپلاستی (جراحی پیشرفته تعویض مفاصل زانو) بیمارستان اشتولز آلپه اتریش۲۰۱۱

متولد۱۳۴۴ه.ش. در شهرستان اهرم و ساکن به ظاهر تبریز، اما هیچوقت ساکن نبوده ام وعاشق حرکت و سفرم . دوره ی دبستان رادرتبریز به پایان بردم و راهنمایی را در تهران. دبیرستان را در تبریز بودم و مستقیم در دانشگاه تبريز در (١٣٦٢)در رشته ی پزشکی قبول و در سال ١٣٦٩ فارغ التحصيل شدم و طى سال هاى (١٣٦٩ تا ۱۳۷۳) در رشته ی اورتوپدی تخصص گرفتم و بنا به ضرورت گذراندن دوره های طرح و خدمت و ضریب کا وخارج از مرکز و…مدت های کوتاهی درهر یک ازشهرهای اهر، آذرشهر،مرند، میاندوآب، مهاباد،شبستر، و سپس در عده ی زیادی از بیمارستان های دانشگاهى، دولتى ، خيريه و خصوصى تبریز به خدمت درزمینه ی حرفه ی اورتوپدی مشغول شدم.
از اساتیدی که بطور مستقیم افتخار تلمذ از آن ها را در تبریز داشته ام از دکتر شربیانلو ، دکتر مصباح، دکتر دیلمقانی، دکتر بیت الله، دکتر توفیقی ، دکترمحسنی،دکتر برزگر و دکتر بایبوردی می توانم نام ببرم.
هم چنین مدت هاى كوتاهى در تهران از محضر دکتر رازی و دکتر فائزی پور (جراحان برجسته زانو) بهره مند شده و در شهر مونيخ آلمان از پروفسور کروئگر فرانک، بسیاری از جراحی های آرتروسكوپيك زانو و از پروفسور لوفلر تعدادی از جراحی های شانه را یاد گرفته ام و در شهر بازل سویس مورد لطف پروفسور دیک و پروفسور یاکوپ(جراحان برجسته ران و زانو) و پروفسور هینتر من (جراح بنام پا و تعويض مفصل مچ پا) و در اتریش ، پروفسور هوفمن (جراح شناخته شده ى جهانى تعويض مفصل زانو) واقع شده و نکات ارزشمندی را از آن ها آموخته ام که ابزار حرفه ای کار و تجربه اینجانب در سال های اخیر قرار گرفته است.
و در طى اين سال ها دوره های فلوشیپ پس از تخصص را در کشورهای آلمان در 2004 م. وسویس 2006 م. (در زمینه ی جراحی بسته ی مفاصل و تعویض مفاصل – با تمرکز روی جراحی های مفصل زانو) سپری کرده ودر سال 2012 م. در اتریش در دوره ریویژن (تعویض مکرر مفصل زانو ) شرکت کرده ام و در کنگره های داخلى وبین المللی متعدد در ايران و نيز چین و اروپا شرکت داشته و اکنون در شهر تبریز و عمدتاً در بیمارستان های شفا و بین المللی ولی عصر تبریز و مطب شخصی به درمان بیمارانم می پردازم.
با وجود گرفتاری های فراوان حرفه ای وعلاقه ی شدیدم به شغلم (و بویژه جراحی های آرتروسکوپیک و تعویض مفاصل) واحساس خوبی که از درمان بیمارانم دارم ، نمی توانم تمام نیاز های احساسی و معنوی خود را در حرفه ام تامین کنم ولذا ضمن مطالعات مستمرپزشکی و اورتوپدی که علاوه بر استفاده از آن ها در درمان بیمارانم ، منجر به ده ها مقاله و سخنرانی در زمینه ی تخصصیم شده است،(و چند کتاب ومقاله ترجمه از انگلیسی را در اختیار عزیزان همکار و هموطنم قرار داده است)؛ اوقات فراغت و قسمتی از اوقات خوابم را به مطالعات مورد نیاز احساسات و معنویاتم اختصاص می دهم و یادداشت ها و اشعار و دل نوشته هایم را در سایت شعر نو‌ و در سایت اختصاصی خودم و برخی صفحات مجازی می نویسم.
علاقه ام به ادبیات و زندگی در محیط فرهنگی را مدیون پدر فرهیخته و ادیبم هستم ؛که هر چند او در زندگی فرهنگیش بسیار زحمت کشید( و کمتر از زندگی مادی و رفاهی بهره مند شد ) ، اما معلم عشق به انسانیت برای مریدان و دانشجویانش بود و همین بخشش واحسان بی منت و بی اجر و مزدش بود که مرا عاشق او و کار و شخصیتش می کرد.
از میان نوشته هایم بیش از هر چیز به کتاب” کسی در میعاد” (سفرنامه ی حج تمتع )علاقه دارم که در آن تمام احساسات رقیق شده از آن سفر معنوی و برداشت ها و تفسیر های خود را ، به صورت دل نوشته ای، همراه با یک کار تحقیقی قابل تأمل (ناشی از مطالعات قبل و حین سفرم ) به رشته ى تحریر كشيده ام  و با عکس هایی که خود در حین سفر گرفته و در لابلای خاطراتم ثبت کرده ام به نظر خودم یک مجموعه ی کامل پدید آورده ام که نمایانگر ۴۴ سال اول زندگی معنوی و تلاش من است.

امّا آشنایی با سایت وزین شعر نو مرا با عده ی زیادی از همفکرانم آشنا کرد و همکاری وتشویق آن ها باعث پردازش بیشتر من به روحیات احساسیم گردید و لذا این ارتباط زیبا و این تقویت روحیه را مدیون دوستان این عرصه می دانم و قدر دان همه ی این عزیزان هستم.